aan tafel spinaziesoep

Spinaziesoep met kokosmelk

Deze spinaziesoep met kokosmelk heeft het allemaal. Het is snel, eenvoudig te maken en goedkoop. Een natuurlijk ook lekker en gezond. Bovendien kan je deze soep het hele jaar door maken.

Al is soep het lekkerst in de koude maanden. Het verwarmt je meteen en je hebt een extra portie groenten binnen!

Heb je ook al eens een rest verse spinazie of kokosmelk gehad nadat je een ander recept gemaakt had? Dan komt deze spinaziesoep met kokosmelk van pas! 

spinaziesoep met kokosmelk ingrediënten

Ingrediënten

  • Spinazie is een groene bladgroente en dus sowieso erg gezond. Spinazie bevat erg veel vitamine K wat zorgt voor een gezonde bloedstolling en botstofwisseling. Het bevat ook vitamine A, wat zorgt voor een normale groei en een mooie, gezonde huid. Spinazie bevat ook vitamine C dat als antioxidant fungeert en nodig is voor een gezond bindweefsel. En spinazie zit vol met eiwitten.
  • Prei bevat niet veel caloriëen, maar wel een waaier aan mineralen en vitaminen. Het stimuleert de spijsvertering, bezorgt je gezonde bloedvaten en bevordert een goed zicht. Het werkt tegen ongewenste bacteriën, schimmels en parasieten. Zoals knoflook en ui helpt het bij ontgiften, het verbetert de leverwaarden.
  • Knoflook werd al in de oudheid gegeten. Het verlaagt de bloeddruk en het cholesterolgehalte. Er wordt ook gezegd dat het het immuunsysteem verstrekt, luchtweginfecties bestrijdt en dat het een antibacteriële werking heeft.
  • Gember heeft een verwarmend effect en stimuleert de bloedsomloop. Het werkt ook tegen misselijkheid en pijn.
spinaziesoep met kokosmelk

Serveersuggestie

Lekker met wat kokosschilfers of edelgistvlokken. Of als je er een maaltijdsoep van wilt maken, voeg dan rijst toe of serveer met brood en eventueel wat kikkererwten.

Zoek je nog meer gelijkaardige recepten, dan zal je ook van deze recepten houden:

Tot slot, als je beslist dit recept te maken en te delen op Instagram, vergeet me dan niet te taggen @a.Vegan.Voyage en hashtaggen #aVeganVoyage. Op Facebook kan je de tag @aVeganVoyage gebruiken.

Ik kijk ernaar uit jullie creaties te zien!

edelgistvlokken spinaziesoep met kokosmelk

Spinaziesoep met kokosmelk

Goedkoop, eenvoudig, snel, lekker, gezond én origineel!
Voorbereidingstijd 10 min
Bereidingstijd 15 min
Totale tijd 25 min
Gang Soep
Keuken oosters, Vlaams
Porties 4 personen

Equipment

  • Kookpot
  • Mixer

Ingrediënten
  

  • 200 gram verse spinazie
  • 2 preistengels
  • 1 blik kokosmelk = 400 milliliter
  • 1 teen knoflook
  • 1 eetlepel groentebouillonpoeder
  • 1 theelepel gemberpoeder of een stukje verse gember
  • 1/4 theelepel cayennepeper

Instructies
 

  • Pers de look. Kuis de prei en snij in schijfjes. Rasp de gember als je verse gebruikt.
  • Stoof de look heel even aan in 2 eetlepels olijfolie en voeg dan de prei toe. Laat enkele minuten stoven.
  • Voeg de kruiden, groentebouillonpoeder, de kokosmelk en 500 milliliter water toe en laat 10 minuten koken.
  • Voeg de spinazie toe en zet het vuur af.
  • Mix en breng op smaak met zout en peper.
  • Serveer met kokosschilfers of edelgistvlokken.

Notities

Als je minder kokosmelk hebt, is dat ook prima. Voeg dan wat meer water toe.
Trefwoord eenvoudig, goedkoop, jaarrond, prei, snel, spinazie

1 gedachte over “Spinaziesoep met kokosmelk”

  1. Pingback: Snelle groene groentesoep | a Vegan Voyage

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept