Ga terug
vegan courgette lasagne eenvoudig

Vegan courgette lasagne - eenvoudig

Een simpele plantaardige lasagne van courgette en cashewnoten.
Voorbereidingstijd 30 minuten
Bereidingstijd 30 minuten
Rusttijd 1 uur
Totale tijd 2 uur
Gang Hoofdgerecht
Keuken Italiaans, vegan
Porties 3 personen

Equipment

  • Keukenmachine
  • Ovenschaal

Ingrediënten
  

  • 2 courgetten
  • 200 gram verse spinazie
  • 150 gram cashewnoten
  • 500 gram tomatenpassata
  • 1 teen knoflook
  • 1/3 cup edelgistvlokken = 25 gram
  • 2 eetlepels zonnebloempitten = 20 gram
  • 1 theelepel umepasta of 1 eetlepel citroensap
  • 1 theelepel gedroogde tijm
  • 1 theelepel gedroogde rozemarijn

Instructies
 

  • Giet kokend water over de cashewnoten en laat minstens een uur weken.
  • Verwarm de oven voor op 220°C.
  • Pers de knoflook en bak in wat olijfolie samen met de tijm en rozemarijn. Voeg de tomatenpassata toe en laat 20 minuten sudderen.
  • Bak de spinazie in wat olijfolie samen met wat muskaatnoot, peper en zout.
  • Laat de cashewnoten uitlekken en mix in de keukenmachine tot je een glad mengsel bekomt. Voeg de spinazie, umeboshi (of citroensap), edelgistvlokken en peper en zout toe. Zet de keukenmachine terug aan tot alles goed gemixt is.
  • Snij de courgetten met een dunschiller, mandoline of keukenmachine in de lengte in schijfjes van ongeveer 2 mm dik.
  • Doe een laag tomatensaus in de ovenschaal. Leg er 2 lagen courgetten over. Bedek met een laag cashewnotenmengsel. Doe er de rest van de courgetten over. Strooi de zonnebloempitten erover. Doe er ten slotte de rest van de tomatensaus over.
  • Plaats 30 minuten in de oven.
  • Serveer met verse blaadjes basilicum.
Trefwoord basilicum, cashewnoten, courgette, edelgistvlokken, spinazie, tomatenpassata, zonnebloempitten