Dit recept voor nice cream met peren en karamelsaus kan je het hele jaar door maken. In de zomer is het een aangenaam verfrissend toetje. De karamelsmaak past dan weer meer bij winterse dagen. Zeker tijdens de feestdagen.
De amandelpasta geeft de nice cream met peren een extra gladde consistentie. De karamelsaus is zeer snel te maken. Je hoeft niets te koken of bakken. Je hebt ook geen ijsmachine nodig voor dit recept.
Besluit je de gekarameliseerde noten erbij te serveren, dan krijgt je een zoete geur in huis cadeau.
Ingrediënten
- Bananen bevatten natrium en kalium, zodat ze een te hoge bloeddruk verlagen. Ze bevatten veel vezels wat goed is voor een gezonde spijsvertering en darmflora. Ze bevatten tryptofaan, een zuur die het gelukshormoon stimuleert. Bovendien stillen bananen ook je hongergevoel.
- Peren zitten boordevol vezels. Ze zorgen dus voor een goede darmtransit en verlagen het cholesterolgehalte. Ze verlagen ook het risico op type 2 diabetes. En dankzij de antioxidanten laten ze je huid er mooier uitzien.
- Amandelpasta, of amandelboter, vind je in de biowinkel. Het bestaat voor 100% uit amandelen en is dus gezond. Amandelen hebben namelijk een verlagend effect op je cholesterolgehalte. Ze bevatten vitamine E en antioxidanten en verminderen daardoor je kans op hart- en vaatziekten. Amandelen bevatten ook veel proteïnen, omega 3 en onverzadigde vetzuren.
- Ahornsiroop of maple syrup wordt vooral in Canada gemaakt van het sap van de esdoorn. Het is een minder slechte vorm van suiker, omdat het ook heel wat mineralen bevat. Gebruik dus slechts in beperkte mate en koop echte ahornsiroop. Liefst graad B of C die meer antioxidanten bevatten.
Serveersuggestie
Dit perenijs is ideaal met de karamelsaus. Voor een extraatje serveer er gekarameliseerde noten bij.
Zoek je nog meer gelijkaardige recepten, dan zal je ook van deze nice creams houden:
Tot slot, als je beslist dit recept te maken en te delen op Instagram, vergeet me dan niet te taggen @a.Vegan.Voyage en hashtaggen #aVeganVoyage.
Op Facebook kan je de tag @aVeganVoyage gebruiken.
En ook op pinterest ben ik aanwezig.
Ik kijk ernaar uit jullie creaties te zien!

Nice cream met peren en karamelsaus
Equipment
- Keukenmachine
Ingrediënten
- 2 rijpe tot zeer rijpe bananen of 3 kleine
- 2 rijpe peren
- 3 eetlepels amandelpasta
- 3 eetlepels ahornsiroop
Instructies
- Schil de bananen en snij in schijfjes. Steek minstens 4 uur in de diepvries. Langer mag zeker, zelfs enkele dagen of weken. Handig dus om je teveel aan bananen te verwerken. Zero waste!
- Mix ze in je keukenmachine.
- Schil de peren, verwijder het klokhuis en snij in stukjes. Voeg toe aan de bananen samen met 1 eetlepel amandelpasta. Mix tot je een gladde massa krijgt. Plaats terug in de diepvries gedurende minstens 3 uur.
- Mix de rest van de amandelpasta met de ahornsiroop en 1 eetlepel water.
- Serveer het perenijs met de karamelsaus.


Pingback: Vegan chocolade ijs met pindakaas | a Vegan Voyage
Pingback: Mango nice cream recept - vegan | a Vegan Voyage
Pingback: Nice cream met kersen en chocoladesaus | a Vegan Voyage
Pingback: Vegan aardbeienijs met koekjes - eenvoudig | a Vegan Voyage
Pingback: Aardbeien nice cream - snel en eenvoudig | a Vegan Voyage
Pingback: Vegan dadel karamelsaus - a Vegan Voyage