Zoek je een verfrissende dressing met lichte kaassmaak voor je salade? Dan is deze vegan dressing met hennepzaad perfect. Bovendien is het zeer eenvoudig en snel te maken. Warme dagen spendeer je liever buiten. Vandaar dit supersnelle recept.
Ingrediënten
Hennepzaad zit boordevol vitaminen en mineralen. Zoals magnesium, ijzer en B-vitamines.
Kokosproducten bevatten veel verzadigd vet. Maar daarnaast ook veel vezels en vitaminen. Ook zorgen ze voor een versterkt immuunsysteem. Bovendien zorgen ze voor een snellere verbranding en een snellere werking van de schildklier. Als je kokosolie koopt, kies je best wel voor ongeraffineerde, extra vierge, koudgeperste, biologische kokosolie in een glazen verpakking.
Peterselie blijkt een heel gezond kruid te zijn. Het bevat namelijk vitamine C, E en K, bètacaroteen, foliumzuur, ijzer, silicium en calcium.
Edelgistvlokken zijn vlokken van gedroogde en bewerkte gist. Ze doen je gerecht niet rijzen, maar bevatten wel vitamines B1, B2, B6 en foliumzuur. Het beste aan edelgistvlokken is dat ze een kaassmaak geven aan je gerecht. Zeker in combinatie met zaden, pitten en noten. Wanneer je edelgistvlokken samen met cashewnoten in de keukenmachine fijnmaalt, heb je een smaakmaker die erg lijkt op parmezaanse kaas.
Appelciderazijn helpt je af te vallen en heeft een antibacteriële werking. Het helpt ook de bloeddruk te verlagen.
Dille is een gezond en geneeskrachtig kruid. Het zit vol vitamine A en C. Maar ook foliumzuur, ijzer, mangaan en calcium. Dille bevordert de spijsvertering en werkt anti-bacterieel.
Serveersuggestie
Deze vegan dressing met hennepzaad is ideaal bij een salade. Of als dipsaus bij groenten, crackers, chips,…
Zoek je nog meer gelijkaardige recepten, dan zal je ook van deze recepten houden:
Voeg alle ingrediënten samen met 1/2 cup water (= 125 milliliter) toe aan een mixer, blender of keukenmachine en mix fijn. Blijf mixen tot je een gladde, romige saus bekomt.
Meng door een salade of dien apart op. Bewaar in de koelkast.
Notities
De kokosyoghurt kun je vervangen door een andere plantaardige ongezoete yoghurt.
We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze site zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van deze site, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.Ok
Pingback: Rauwkost met veganaise | a Vegan Voyage
Pingback: Vegan salade met broccolirijst en veenbessen | a Vegan Voyage
Pingback: Kurkuma dressing recept - a Vegan Voyage
Pingback: Zelf barbecuesaus maken - a Vegan Voyage
Pingback: Vegan zure room recept - a Vegan Voyage